Teakové dřevo

Teakové dřevo je jedním z nejoblíbenějších pro výrobu zahradního nábytku. Mívá pestrou paletu odstínů hnědé, šedé, někdy i nazelenalé a načervenalé barvy. Díky vysokému obsahu pryskyřic je velmi odolné proti vlivu škůdců a hub. To jej řadí mezi materiály s nejdelší životností používané pro velmi náročné aplikace jako je výroba lodních palub, teras nebo zahradní nábytek. I přes svou vysokou odolnost proti degradaci časem je to stále "jen" dřevo. Není proto divu, že po čase bude v materiálu  docházet k drobným prasklinkám po létech, šednutí povrchu a dalším změnám. Výhodou je, že tato vrstva nebývá nikdy moc silná a po přebroušení je dřevo opět nazlátle hnědé. O barvě rozhoduje hlavně oblast, ve které bylo dřevo pěstováno a nese stopy barvy půdy z dané oblasti. Odborník na první pohled zjistí rozdíl mezi teakem pěstovaným na Sumatře, Borneu nebo v centrální oblasti ostrova Jáva. 

Pokud Vám zašedlý povrch na vašem teakovém nábytku přeci jen vadí, je možné ošetřením pomocí vhodných prostředků docílit trvalého vzhledu původního teakového dřeva. Nátěr teakovým olejem slouží i jako UV ochrana teakového dřeva. Tuto úpravu doporučujeme provést ihned po zakoupení nábytku. Před samotnou aplikací doporučujeme povrch důkladně omýt a nechat uschnout. Pak aplikujeme teakový olej štětcem ve směru let dřeva. Po natření nechte tak 20-30 minut olej "natáhnout" dřevem a pomocí bavlněného hadru vytřete celý povrch do sucha. Zajistíte tak rovnoměrný lesk (spíše mat) vašeho nového nábytku. Po aplikaci teakového oleje je nábytek možné používat tak za 5-6 hodin. Přečtěte si prosím pečlivě návod na balení oleje, každý výrobce se může v návodu mírně lišit. Četnost aplikace záleží míře expozice sluncem a deštěm. Pokud je nábytek na kryté terase, kde na něj nesvítí přímé slunce a neprší, stačí nátěr provádět jedenkrát za rok.

Pokud máte již nábytek zakoupený dříve a používáte olej opakovaně, doporučujeme před nátěrem celý povrch důkladně očistit, odmastit, může být například pokapaný od grilování, pomocí čistícího prostředku značky Carlson nebo Xyladecor. Takto odmaštěný povrch omyjte vodou a nechte pořádně oschnout. Potom aplikujte teakový olej podle stejného postupu jako výše. Je-li vámi zakoupený zahradní nábytek vystaven na dešti a slunci, bude vyžadovat častější údržbu, dvakrát nebo třikrát za sezónu. Potřebu údržby poznáte podle barvy na povrchu dřeva. Když jej napustíte olejem časteji, dřevu neublížíte a ušetříte si nepříjemné broušení povrchu nábytku z teakového dřeva. Pokud budete přebytečný olej po natření z povrchu stírat, dřevo si samo nasákne přesně tolik, kolik potřebuje a povrch zůstane nazlátle hnědý, jako nový...

Novinky emailem

Zadejte Vaši emailovou adresu pro zasílání informací o nových produktech a slevách.

Zajímavosti

  • Co je to listovka
    Listí na podzim pálí jen špatný hospodář. Zkompostováním z něj získáte maximum a své záhony poctíte výživným pokladem. Výroba listovky, ale není jen tak a my vám poradíme, jak na to.
  • Péče o zahradní nábytek
    Vlastníte zahradní nábytek z exotického dřeva jako je teak? Nezapomeňte na správné ošetření. Nahraďte přípravky na dřevo pro smrk nebo borovice.
  • Podzimní práce na zahradě
    Už jste možná přemýšleli nad svou zahradou a říkali si při pohledu z okna, že je nejvyšší čas ji pomalu připravit na podzimní a následné zimní období.

Certifikáty

Také prodáváme značky:

Nákupní košík

Celkem s DPH:
0,- Kč
Počet položek:
0

Výběr měny

CZK / EUR

Rychlé vyhledávání

Novinky

Zahradní lavička KRISTA smrk
Zahradní lavička KRISTA smrk
Cena s DPH: 3 490,- Kč
DETAILY
Kované sofa LA MANGA 132 cm
Kované sofa LA MANGA 132 cm
Cena s DPH: 11 980,- Kč
DETAILY
Plynový gril VENEZIA 570G ONYX
Plynový gril VENEZIA 570G ONYX
Cena s DPH: 33 990,- Kč
DETAILY
Zadávání novinek
Copyright 2017 - Zahradní nábytek s.r.o. - Powered by Xperd - nový server
zaidu.cz